Kovo 13 dieną 1a klasės mokiniai aplankė Kretingą. Amatų centre pasigaminome kvapnių ir spalvingų ledinukų, susipakavome juos ir parsivežėm namo. Įdomu buvo stebėti ir pamatyti kaip gaminama ledinukų masė, kurios skonį ir spalvą galėjome pasirinkti.
Europos pinigų viktorina – 2025-aisiais jau 8-tą kartą visoje Europoje vykstantis konkursas, kurio tikslas gerinti 13–15 metų amžiaus vaikų ir paauglių finansinį raštingumą. Jis kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių jaunuolių iš visos Europos.
Kovo 6 dieną Šilalės sporto ir laisvalaikio centre vyko įspūdingos merginų 2024-2025 metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių tinklinio finalinės varžybos. Jose dalyvavo keturios komandos: Vilniaus r. Avižienių, Kauno r. Raudondvario, Skuodo r. Ylakių ir mūsų Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijų.
Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos 6a klasės mokiniai kovo 6 dieną, ketvirtadienį, 10 valandą, buvo apdovanoti ne tik pagaliau pasirodžiusios saulės šiluma, bet ir ypatingu susitikimu Pajūralio bibliotekoje su rašytoju Dainiumi Sobeckiu ir jo sūnumi Joriu.
Kovo 4 dieną Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje trankiai ir smagiai paminėtos net dvi šventės: Kazimierinės ir Užgavėnės. Menų metodinė grupė bendradarbiaudama su Kvėdarnos kultūros namais į šį smagų šurmulį sukvietė ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir miestelio bei aplinkinių kaimų gyventojus.
Šimtadienio diena – ypatinga diena, kai abiturientai švenčia likusias 100 dienų iki brandos egzaminų.
Vasario 28 dieną, minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, 3a ir 4a klasės mokiniai lankėsi Pajūralio bibliotekoje. Čia vyko jaukus ir prasmingas renginys „Didžiuojuosi savo gimtąja kalba“, kuris subūrė mokinius į įdomias ir kūrybiškas veiklas.
Šiais metais mūsų mokyklos bendruomenė turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti Nordplus projekte „Ecological thinking within our minds“. Šis projektas sujungia mokyklas iš Lietuvos, Latvijos bei Suomijos tam, kad mokiniai mokytųsi tvarumo, ekologiškumo, o bendraudami su bendraamžiais gilintų savo žinias apie aplinkosaugą ir įgyvendintų praktinius sprendimus, prisidedančius prie tvarios ateities kūrimo. Rugsėjo 30 – spalio 4 dienomis mokiniai vyko į mobilumą Latvijoje, Balvi mieste, o vasario 10 – 14 dienomis lankėsi Suomijoje, Pyhajoki miestelyje.
„Įtraukusis ugdymas nėra neprivalomas dalykas – tai būtinybė. Mes turime priimti pačius pažeidžiamiausius, kad visiems būtų užtikrintas geresnis gyvenimas“,- teigė už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou. Tai aktualu ir mūsų šalies mokytojams, startavus įtraukiajam ugdymui mokyklose. Specialiųjų poreikių mokinių įtraukimas į bendrojo ugdymo mokyklas yra svarbus, svarbu mažinti atskirtį ir integruoti visus mokinius, o Italija šios srities pradininkė, kuri gali dalintis sėkmingu įtraukiojo ugdymo modeliu.
Vasario 6 d. aplankėm Šilalės r. savivaldybės viešąją biblioteką. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vaikų skaitykloje Joris "pasimatavo" bibliotekininko kėdę ir pasimokė išduoti keletą knygų. Bibliotekininkė Dalia G. supažindino mus su vaikų skaityklos erdvėmis, pristatė naujausias, įdomiausias knygas vaikams. Dalyvavome edukacinėse - kūrybinėse dirbtuvėse "Bibliotekos langas".