3a klasės mokiniai, gegužės 25 dieną vyko į kultūrinę - pažintinę išvyką po Šilalės rajoną. Aplankėm S. Girėno tėviškę, virtualiai skridom parasparniu. Lankėme Girdiškės bažnyčią su medžio altoriais.
Tiek per literatūros pamokas, tiek per istorijos pamokas labai svarbu kalbėti apie tautinę tapatybę. Ją galime išsaugoti vartodami ir puoselėdami gimtąją kalbą. Problema ta, kad gyvendami globaliame pasaulyje, svetimoje aplinkoje ją neretai pamirštame. Šnekėdami vis dažniau pasitelkiame svetimybes, žargonus, vulgarizmus, kurių reikėtų vengti norint išsaugoti savo kalbos grožį.
Gegužės 23 dieną Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos 8ab klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Vartotojų teisių apsauga ES: praktiniai patarimai“. Jos metu Europos vartotojų centro vyresnioji specialistė M. Akulevičienė pristatė informaciją apie vartotojų teises bei pareigas ir kur kreiptis pakliuvus į sukčių pinkles.
Penktadienio (05-19) vakarą, būrelio „Vėrinėlis" 3 poros dalyvavo respublikinėje Šilo gegužinėje, Šilalės pušyne.
Mokiniai susipažino su lėktuvėlių paroda, žiūrėjo filmą apie „Lituanicos” skrydį, o vėliau dalyvavo edukacijoje „Skriski, skriski, lėktuvėli...”, kurios metu iš nebenaudojamų daiktų gamino lėktuvėlius.
Giedrą penktadienio rytą, 3a klasės mokinukai, lankėmės Varnių regioninio parko gamtos mokykloje. Prabėgome kliūčių ir basų kojų taką. Lankytojų centre susipažinome su Varnių miestelio lankytinomis vietomis, atpažinome paukštelius, klausėmės jų giesmelių, žaidėme.
Gegužės 8-10 dienomis mes, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Ig klasės mokiniai, dalyvavome pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursuose.
Projekto „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės“ balandžio 28 d. vyko regioninis seminaras, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos jaunesnieji ambasadoriai Beata Vytytė IIbg klasės mokinė, Aistė Capaitė, IIIag klasės mokinė, Skaiva Navardauskaitė, IIag klasės mokinė ir Ąžuolas Šiaudvytis, IIbg klasės mokinys ir vyresnioji ambasadorė L. Ivanauskaitė-Bertašienė.
„Tik su žmogaus dvasiniu pajėgumu ir tikėjimu gali klestėti ir tobulėti pati kalba,“ – tokie kalbininko, publicisto, pedagogo Andriaus Ašmanto žodžiai išrašyti ant jo vardu pavadinto pereinamojo žymens, skirto 11-12 klasių komandai.