Nordplus projekto dalyvių išvyką į Latviją

Šiais metais mūsų gimnazijos bendruomenė turi išskirtinę galimybę dalyvauti Nordplus projekte „Ecological thinking within our minds“. Pirmais susitikimas,  rugsėjo 30 – spalio 4 dienomis, įvyko Latvijoje, Balvi mieste.

Šis projektas sujungia mokyklas iš Lietuvos, Latvijos ir Suomijos tam, kad mokiniai mokytųsi tvarumo, ekologiškumo, o bendraudami su bendraamžiais gilintų savo žinias apie aplinkosaugą ir įgyvendintų praktinius sprendimus, prisidedančius prie tvarios ateities kūrimo.

Išvykos metu dalyviai ne tik susipažino su Latvijos gamta, tradicijomis, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose bei išvykose, kurios skatino tvarumą. Dalyviai bendradarbiavo su vietos bendruomenėmis, kuriose jau įgyvendinamos tvarumo iniciatyvos, vyko į kankorėžių džiovinimo cechą, medelyną, ekologišką ūkį, lankėsi „antrų rankų“ parduotuvėse, ragavo vegetariškus pietus, sužinojo apie bičių naudą, mainėsi nenaudojamais daiktais ir pasigamino tvarius rankdarbius.
Diskusijų metu mokiniai dalijosi savo šalių patirtimi, kaip tvarumas ir ekologija yra įgyvendinami kasdieniame gyvenime. Aptartos buvo įvairios temos: nuo atsinaujinančios energijos naudojimo, tvarios mados, maisto švaistymo prevencijos iki vandens išteklių tausojimo.
Nordplus projektas yra ne tik puiki galimybė susipažinti su kitų šalių jaunimu, bet ir įgyti žinių, kurios padės kurti tvaresnę ateitį. Susitikimas leido dalyviams suvokti, kad tvarumas nėra tik madingas žodis, bet tai – atsakingas požiūris į mūsų planetą. Tvarus rytojus prasideda šiandien – su šiuo šūkiu projekto dalyviai grįžo iš Latvijos, pasiruošę tęsti savo aplinkosaugos misiją ir įkvėpti kitus prisijungti prie šios svarbios iniciatyvos.

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos IIag mokinė, projekto dalyvė Rugilė Norbutaitė