Aštuntokai dalyvavo edukacijoje „Media voverės”
Balandžio 10 d. aštuntokai lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, kur dalyvavo edukacijoje „Media voverės“ (Medyje voverės).
Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. TŪM programą sudaro mokyklų tobulinimo sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas bei tinklaveika.
Balandžio 10 d. aštuntokai lankėsi Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje, kur dalyvavo edukacijoje „Media voverės“ (Medyje voverės). Tai kūrybinė diskusija, lydima praktinių užduočių. Edukacijos tikslas – formuoti gebėjimą kritiškai mąstyti, analizuoti, interpretuoti informaciją, gaunamą iš įvairių šaltinių. Tai ir mokymasis kelti klausimus, įvertinti pauzės ir skuboto/ impulsyvaus (ne)patiktuko ar komentaro galią. Praktinio užsiėmimo metu paaiškėjo, kad trūkstant informacijos galima per anksti nuteisti ar net išteisinti, o antraštės klaidinti, atskleisti visai kitą informaciją, nei tikimės. Tai ir pažintis su propaganda, jos rūšimis (baltoji, pilkoji ir juodoji, kuri iš išorės graži ir švelni kaip voverės uodega, bet turi sprogstamąją galią), įtaka kiekvienam. Užsiėmimo metu buvo gana smagu stebėti mokinius diskutuojančius, drąsiai sakančius nuomonę. Tad, kad išvengtum manipuliavimo, kurtum ir gyventum unikalų gyvenimą, savo „smegenėlių medyje“ reikia apgyvendinti daug žinantį, vikrų, greitą, bet neskubotą voveriuką, kuris nuo šakų mokės prisikasti iki šaknų.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis