„Nafta vandenyje: kaip sprendžiamos taršos problemos?“ ir „(Ne)draugiškas plastikas“
Balandžio 10 dieną aštuntos klasės mokiniai vyko į Klaipėdos universiteto metodinį STEAM atviros prieigos centrą. Ten jūrinėje ir chemijos - biologijos laboratorijose dalyvavo dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose: „Nafta vandenyje: kaip sprendžiamos taršos problemos?“ ir „(Ne)draugiškas plastikas“.
Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiame, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. TŪM programą sudaro mokyklų tobulinimo sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas bei tinklaveika.
Nuo balandžio 7 d. 7, 8, Ig klasių mokiniai įsitraukė į STEAM veiklas Klaipėdos universiteto metodiniame STEAM atviros prieigos centre. Jame mokiniai dalyvavo ir dalyvaus edukacijoje, tiriamuosiuose darbuose, susijusiuose su tvarumo, fizikos, chemijos ir kitais mokomaisiais dalykais, susipažins kaip veikia skirtingi komponentai, skatinantys kūrybiškumą bei problemų sprendimo įgūdžių lavinimą.
Balandžio 10 dieną aštuntos klasės mokiniai vyko į Klaipėdos universiteto metodinį STEAM atviros prieigos centrą. Ten jūrinėje ir chemijos - biologijos laboratorijose dalyvavo dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose: „Nafta vandenyje: kaip sprendžiamos taršos problemos?“ ir „(Ne)draugiškas plastikas“. Užsiėmimų metu jūrinės laboratorijos metodininkas mokinius supažindino su vandens taršos rūšimis, didžiausiomis ekologinėmis nelaimėmis, nutikusiomis jūrose, vandens taršos valymo metodais, kaip jie pritaikomi nelaimių atveju. Mokiniai, dirbdami poromis, atliko praktinę veiklą, kurios metu natūralių sorbentų; džiovintos žolės, saulėgrąžų lukštų, pjuvenų, vatos, vilnos pagalba bandė išvalyti teršalus iš vandens. Ir visų nuostabai, geriausiai teršalus absorbavo džiovinta žolė. Chemijos - biologijos laboratorijoje filtravo vandenį, paimtą tiesiog iš geriamojo vandens čiaupo, naudodamiesi binokuliarais identifikavo mikroplastiką, jo struktūrą ir spalvą. Mokiniai labai nustebo, jog įsileistas vanduo iš čiaupo jau yra su mikroplastiko dalelėmis. Taip pat buvo pristatytos mikroplastiko rūšys, iš kur jis atsiranda ir kad jis žalingas, buvo pasiūlytos alternatyvos, kaip jo sumažinti ar visai jo išvengti.
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis