„Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės”
Vėlyvą kovo 25 - osios vakarą Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos projekto „Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės (MEPA) jaunesnieji ambasadoriai išvyko į 6 dienų kelionę po Europą, kurios pagrindinis tikslas – apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre.
Pirmąją kelionės dieną aplankėme Čekiją – Prahą ir Pilzeną. Čekijos sostinėje apžiūrėjome įspūdingąją Šv. Vito katedrą, Šv. Jurgio baziliką bei garsųjį Prahos astronominį laikrodį. Taip pat pasivaikščiojome po Hradčanų ir Vaclovo aikštes, perėjome žymųjį Karolio tiltą, nutiestą per ilgiausią Čekijos upę - Vltavą.
Antrąją kelionės dieną vykome į Prancūzijos šiaurės rytuose esantį miestą Strasbūrą - Elzaso regiono sostinę. Strasbūro lietuvių bendruomenės pirmininkė Jolita Šilanskienė supažindino su įvairiais lankytinais objektais bei miesto istorija, kultūra. Aplankėme Dievo Motinos katedrą (Cathédrale Notre-Dame de Strasbourg), Šv. Petro Naująją protestantų bažnyčią (St. Pierre-le-Jeune), kurioje apžiūrėjome gotikinę freską, kuri vadinasi „Europos tautų žygis prie kryžiaus“. Taip pat vaikščiojome po Strasbūro senamiesčio kvartalą pavadinimu Mažoji Prancūzija (Petite France), kuris garsėja savo istoriniu žavesiu.
Trečiąją kelionės dieną jaunieji MEPA nariai lankėsi Europos Parlamente Strasbūre. Renginys prasidėjo Roberta Metsola sveikinimu. Moksleiviai dalyvavo tarptautiniame renginyje „Euroscola“, kuriame vyko debatai, interaktyvios veiklos ir Parlamento darbo simuliacija, jos metu buvo galima balsuoti. Jaunuoliai susipažino su europarlamentarų darbu, mokėsi priimti sprendimus ir dalyvauti debatuose kaip tikri politikai. Jaunieji MEPA nariai galėjo viešai užduoti arba rašyti per platformą Slido įvairias temas apimančius klausimus Europos Parlamento viceprezidentui Victor Negrescu. Taip pat vyko interviu su aplinkos politikos analitiku Camille Siefridt apie tikslą pasiekti nulinę taršą pasaulyje. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš įvairių Europos šalių, tad tai buvo puiki proga lavinti ne tik politinius įgūdžius, bet ir bendradarbiauti bei diskutuoti su moksleiviais iš kitų pasaulio šalių, tokiu būdu plečiant ir tobulinant anglų kalbos žinias.
Ketvirtąją kelionės dieną aplankėme vieną turtingiausių pasaulio šalių – Liuksemburgo Didžiąją Hercogystę. Tai valstybė, kurioje apie 50 procentų gyventojų sudaro kitataučiai. Gidė Milda Palilionytė aprodė gražiausias šios hercogystės vietas. Buvo aplankytas Liuksemburgo nacionalinis meno ir istorijos muziejus (MNAHA), kuriame apžiūrėjome dailininko Pablo Pikaso darbą „Paysage de Cannes au crépuscule“ („View of Cannes at Dusk“), taip pat kitų menininkų darbus. Turėjome galimybę pakilti Panoraminiu Pfaffenthal liftu, iš kurio atsivėrė nuostabus Pfaffenthal miesto vaizdas bei Didžiosios kunigaikštienės Šarlotės tiltas.
Vakare aplankėme modernųjį Vokietijos miestą - Frankfurtą prie Maino. Frankfurto lietuvių bendruomenės pirmininkas Žanas Kalvaitis supažindino su miesto istorija bei aprodė svarbiausius lankytinus objektus: Frankfurto katedrą (Imperatoriškoji Šv. Baltramiejaus katedra) bei vieną svarbiausių miesto įžymybių – Frankfurto Romerį (viduramžių pastatai). Taip pat pasivaikščiojome įžymiuoju Geležiniu pėsčiųjų tiltu, kuris nutiestas per Maino upę.
Penktąją kelionės dieną vykome į dar vieną Vokietijos miestą – Rotenburgą prie Tauberio. Šis miestas beveik nepakitęs nuo Viduramžių laikų ir yra apjuostas gynybine siena bei išsaugojęs autentišką istorinę dvasią. Apie Rotenburgo istoriją pasakojo ten gyvenanti lietuvė gidė Robertina Schwarzkopf. Turėjome galimybę pamatyti bažnyčias (Franziskanerkirche, St. Jakobskirche) bei pasigrožėti kitais architektūriniu požiūriu išskiriančiais pastatais.Paskutinę kelionės dieną po poilsio Vraclove pasukome namų link.
Tai neįkainuojama patirtis bei nepamirštami įspūdžiai jauniesiems MEPA nariams!
IVg klasės mokinė Gedmina Liutkutė